2020欧洲杯官方网址

Skip to main content

Junior Team Schedule & Results

A calendar view of the team schedule can be found by clicking .

Date Time Opponent Location Result
Sat. 9/14 6:10 PM CP Dynamo 18U Clifton Park Arena 1-2 L (OT)
Sun. 9/15 2:00 PM CP Dynamo 18U Lake Placid Olympic Center 2-5 L
Fri. 9/20 8:10 AM Somang 18U (Boston Jr. Bruins Shootout) New England Sports Center (Marlborough, MA) 12-0 W
Fri. 9/20 4:00 PM Florida Hockey Academy (Boston Jr. Bruins Shootout) New England Sports Center (Marlborough, MA) 2-4 L
Sat. 9/21 3:10 PM BC Eagles (Boston Jr. Bruins Shootout) New England Sports Center (Marlborough, MA) 2-3 L
Sun. 9/22 8:50 AM Victory Honda (Boston Jr. Bruins Shootout) New England Sports Center (Marlborough, MA) 2-2 T
Sat. 9/28 4:30 PM NJ Hitmen Lake Placid Olympic Center 4-2 W
Sun. 9/29 10:00 AM NJ Hitmen Lake Placid Olympic Center 3-2 W
Fri. 10/4 5:00 PM Victory Honda Lake Placid Olympic Center 2-2 T
Sat. 10/5 2:00 PM NEFPHL Selects Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) 5-4 W
Sun. 10/6 12:00 PM Ridley College Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) 4-3 W
Thur. 10/10 8:00 PM Stanstead College Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) 1-2 L (SO)
Fri. 10/11 1:00 PM Stanstead College Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) 2-0 W
Thur. 10/24 3:20 PM Skipjacks (Fall Beantown) New England Sports Center (Marlborough, MA) 1-0 W
Fri. 10/25 11:50 AM HoneyBaked (Fall Beantown) New England Sports Center (Marlborough, MA) 1-2 L
Sat. 10/26 10:00 AM NH Monarchs (Fall Beantown) New England Sports Center (Marlborough, MA) 3-6 L
Sat. 10/26 4:50 PM Beantown Black New England Sports Center (Marlborough, MA) 6-2 W
Fri. 11/1 5:30 PM MN Red (IIT) New Hope, MN 3-7 L
Sat. 11/2 12:00 PM MN White (IIT) New Hope, MN 2-6 L
Sun. 11/3 9:00 AM Chicago Mission (IIT) New Hope, MN 6-4 W
Sat. 11/9 7:00 PM Boston Jr. Bruins Lake Placid Olympic Center 6-1 W
Sun. 11/10 12:30PM Boston Jr. Bruins Lake Placid Olympic Center 5-3 W
Sat. 11/16 3:00 PM Upper Canada College Stanstead College 5-2 W
Sun. 11/17 1:30 PM Kimball Union Academy Stanstead College 7-6 W (OT)
Fri. 11/22 4:00 PM Shattuck St. Mary's Cushing Academy 1-9 L
Sat. 11/23 2:00 PM Cushing Academy Cushing Academy 4-3 W
Sun. 11/24 12:00 PM Mount St. Charles Cushing Academy 0-5 L
Mon. 12/2 8:30 AM Salisbury School Berkshire School 2-4 L
Mon. 12/2 12:30 PM Berkshire School Berkshire School 2-2 T
Sat. 12/7 6:30 PM Northern Cyclones Lake Placid Olympic Center 5-1 W
Sun. 12/8 1:00 PM Northern Cyclones Lake Placid Olympic Center 6-0 W
Sat. 12/14 7:00 PM Islanders Hockey Club Ameri-Can Arena (Plattsburgh, NY) 10-0 W
Sun. 12/15 2:30 PM Islanders Hockey Club Lake Placid Olympic Center 6-2 W
Fri. 12/20 8:00 PM Williston (St. Sebastian's Tournament) St. Sebastian's School (Needham, MA) 2-3 L (SO)
Sat. 12/21 1:00 PM Rivers (St. Sebastian's Tournament) St. Sebastian's School (Needham, MA) 4-1 W
Sun. 12/22 11:00 AM Winchendon (St. Sebastian's Tournament) St. Sebastian's School (Needham, MA) 5-2 W
Fri.  1/3 1:00 PM Nichols School Lawler Rink - Merrimack College 3-2 W (OT)
Sat. 1/4 12:00 PM Mount St. Charles Lawler Rink - Merrimack College 5-6 L
Sun. 1/5 11:00 AM Gunnery Lawler Rink - Merrimack College 9-2 W
Sat. 1/18 1:00 PM Upper Canada College Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) 2-1 W
Sun. 1/19 1:40 PM St. Andrew's College Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) 3-5 L
Mon. 1/20 10:15 AM St. Laurent Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) 5-1 W
Fri. 1/24 8:15 PM Springfield Pics Lake Placid Olympic Center 8-1 W
Sat. 1/25 5:30 PM Springfield Pics Saranac Lake Civic Center 0-1 L
Fri. 1/31 9:30 AM CEGEP Andre Laurendeau (MacPherson Tournament) SARC - Pfaff 2-1 W
Fri. 1/31 6:00 PM Boston Advantage (MacPherson Tournament) SARC - Pfaff 5-0 W
Sat. 2/1 11:15 AM Culver Academy (MacPherson Tournament) SARC - Pfaff 0-2 L
Sat. 2/1 8:30 PM Shattuck St. Mary's (MacPherson Tournament) St. Andrew's College 1-5 L
Sun. 2/2 11:00 AM Boston Advantage (MacPherson Tournament) St. Andrew's College 4-1 W
Sat. 2/8 4:00 PM NJ Rockets Lake Placid Olympic Center 9-2 W
Sun. 2/9 1:00 PM NJ Rockets Lake Placid Olympic Center 9-1 W
Fri. 2/21 12:00 PM South Florida Academy (USPHL Playoffs) Olympia Ice Center (Springfield, MA) 3- 4 L
Fri. 2/21 8:00 PM Jersey Shore Whalers (USPHL Playoffs) Olympia Ice Center (Springfield, MA) 4-0 W
Sat. 2/22 4:00 PM NH Jr. Monarchs (USPHL Playoffs) Olympia Ice Center (Springfield, MA) 5-2 W
Fri. 2/28 7:00 PM CP Dynamo Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) 1-2 L
Sat. 2/29 6:30 PM CP Dynamo Clifton Park Arena 3-1 W
Fri. 3/13 TBA New York State Championships Northtown Center (Amherst, NY)  
Sat. 3/14 TBA New York State Championships Northtown Center (Amherst, NY)  
Sun. 3/15 TBA New York State Championships Northtown Center (Amherst, NY)  

 

Northwood Athletics